WAX/VOSK WAX-RESIN/VOSK-PRYSKYŘICE WAX-RESIN/VOSK-PRYSKYŘICE- NE RESIN/PRYSKYŘICE

Termotransferové pásky / termotransferové fólie / TTR fólie

Termotransferové pásky jsou určené na dotisk široké škály materiálů jako tiskové médium do termotransferových tiskáren a často jsou nazývány uživateli různými názvy, jako např. barvící pásky, TTR, ribbon, termotransferové fólie, atd.

Termotransferové pásky se odlišují podle druhu potiskovaného materiálu na čtyři základní skupiny:

Na tomto eshopu můžete nakoupit skladové rozměry materiálu WAX/VOSK (AG10) v černé barvě. Máte-li zájem o jiné rozměry, barvy či materiál, neváhejte nám zaslat individuální poptávku. Rychlé dodací lhůty máme i pro neskladové pásky (výroba do 3 pracovních dní).

TTR pásky vyrábíme v různých barvách a rozměrech podle typu dotiskovaného materiálu nebo samolepicích etiket (papír, plast, textil…) a požadované odolnosti dotisku vůči různým vlivům (otěr, praní, rozpouštědla, vyšší teplota, povětrnostní vlivy a mnohé jiné).

Pigment nesený na nosné fólii je odpálený a přenesený na dotiskovaný materiál působením tepla a tlaku prostřednictvím tiskové hlavy elektronickou cestou. Pásky dodávané naší firmou obsahují ochrannou vrstvu, která zabraňuje nadměrnému opotřebení tiskové hlavy.

Termotransferové pásky se dodávají s vnitřním návinem IN (pigment je na vnitřní straně nosné fólie), nebo vnějším návinem OUT (pigment je na vnější straně nosné fólie), podle typu tiskárny.

Nejčastejší jsou TTR pásky navinuté na papírové 1“ /25,4 mm/ dutince při průmyslových typech tiskáren  a v některých případech i  na plastových dutinkách. Pro malé stolní tiskárny se většinou používají papírové 0,5“ /12,7 mm/ dutinky se zářezy.

Bližší technické specifikace termotransferových pásek:

Vnitřní návin – IN Vnější návin – OUT
Návin IN Návin OUT
například tiskárny SATO, CAB, DATAMAX, 
CITIZEN apod.
například tiskárny ZEBRA, INTERMEC, 
TOSHIBA TEC apod.

Při volbě vhodné termotransferové pásky musíme vědět následující parametry:  

  • typ tiskárny
  • rozměr a typ dutinky
  • orientaci návinu a délku rolky
  • šířku potiskovaného materiálu
  • typ potiskovaného materiálu (papír, plast, textil)

Potřebujete-li poradit s výběrem nejvhodnější termotransferové pásky, kontaktujte naše obchodní oddělení.